Dobrovolnictví jako přirozená součást lidského života

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
05.04.2023 09:42
Poslední úprava:
 
před rokem

V měsíci březnu jsme společně s organizací FOKUS Vysočina, z. ú. uspořádali dvě přednášky o dobrovolnictví. To nám přijela představit a přiblížit koordinátorka dobrovolníků, Ludmila Nenadálová, DiS. z Dobrovolnického centra pro region Humpolec a Světlá nad Sázavou. Snažila se oslovit žáky prvního a druhého ročníku maturitního oboru Sociální činnost a řekla bych, že se jí to velmi podařilo, několik jedinců projevilo po přednášce o tuto aktivitu zájem.

FOKUS nabízí služby především osobám s duševním onemocněním a mentálním či kombinovaným postižením, dobrovolnictví zprostředkovává ale také např. v domovech pro seniory, denních stacionářích, školním klubu pod Psychiatrickou nemocnicí Havl. Brod, v knihovně Humpolec a pomáhá i s ochranou přírody a památek.

Zájemci o dobrovolnictví si sami určí, v jaké oblasti chtějí pomáhat, jaké cílové skupině se chtějí věnovat. Určují si také, kolik času dobrovolnictvím stráví a co konkrétně budou dělat – hrát společenské hry, předčítat knihy, čistit studánky, zajišťovat nákupy, doprovázet klienty na procházky, učit je základy práce na pc, účastnit se potravinových sbírek apod.

Dobrovolnictví je vykonáváno bez nároku na finanční odměnu. Tou nám může být dobrý pocit z vykonané činnosti, nové zkušenosti a nová přátelství, může nás posunout dál, žáky např. vyprofilovat a nasměrovat v dalším profesním uplatnění a studiu. Mnohé vysoké školy i zaměstnavatelé zohledňují dobrovolnické aktivity a při přijímacím řízení přidávají plusové body.

V případě zájmu kontaktujte:

Ludmila Nenadálová, DiS.

e-mail: dc.humpolec@fokusvysocina.cz

telefon: +420 778 888 663

Velké díky patří každému dobrovolníkovi!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace