Projekt PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ dokončen

Generálka dopadla na výbornou

Agendy:
 
Informační portál , Gymnázium
Publikováno:
 
06.04.2023 09:51
Poslední úprava:
 
před rokem

Pětičlenný gymnaziální tým k 28.3.2023 do­končil svůj projekt. Úkolem týmu bylo zpracovat osudy zajímavého člověka. Museli absolvovat sérii workshopů o tom, jak pracovat s pamětníkem i jak poté ze získaného rozsáhlého materiálu zpracovat pětiminutové video.

Pamětníkem byl majitel chotěbořského zámku Jan Josef IV. Dobrzenský, který jako dvouleté dítě s rodiči tajně opustil republiku, žil v Kanadě a Francii, kde založil vlastní rodinu. Po sametové revoluci se s rodinou vrátil do Chotěboře. Pan hrabě byl velmi vstřícný, s týmem se sešel dvakrát, v lednu a v březnu 2023. Podělil se o své vzpomínky, provedl studenty zámkem i parkem, zapůjčil rodinné fotografie.

Tým bude svou práci prezentovat na slavnostním ceremoniálu v dubnu 2023. A aby byli řádně připraveni, zkusili si tři z nich vystoupení před svými spolužáky. V pátek 30. března přivítali i třídního učitele a další pracovníky školy. Jako jeden z hostů musím konstatovat, že odvedli velký kus práce. Video s pamětníkem sledovali přítomní opravdu s velkým zaujetím. Teď už jim jen můžeme popřát, aby byli úspěšní na společném večeru s ostatními týmy regionu.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace