V kolotoči přijímacích zkoušek

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium
Publikováno:
 
17.04.2023 09:10
Poslední úprava:
 
před 11 měsíci

Ve dnech 13.4. a 14.4.2023 zaplnili celé jedno patro školy zájemci o studium v naší škole. Čekaly je přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka. Někteří dorazili sami, většina však s podporou někoho z rodiny. Bylo mezi nimi i mnoho těch, kteří k nám v předchozích týdnech docházeli na přípravné kurzy.

Na většině z nich byla vidět nervozita. Není divu, letos se o středoškolské studium uchází velmi silný ročník a mnozí uchazeči budou odmítnuti. Studijní referentka Bc. Helena Kotěrová měla toto na zřeteli, když přijímačky organizovala. Pro rodiče bylo vytvořeno zázemí v aule školy, aby své potomky mohli podpořit svou blízkostí, na uchazeče čekal ve třídách malý sladký pamlsek na doplnění energie, orientaci usnadnilo barevné sladění plakátků na třídách a vizitek, které uchazeči dostali předem zároveň s pozvánkou. Řada rodičů a žáků ocenila i to, že pozvánky nebyly strohé a neosobní, nýbrž personalizované, a že i během zkoušek vytvořili zástupci školy velmi příjemnou atmosféru. Asi v 8.15 hodin oficiálně zkoušky zahájil zástupce ředitele Mgr. Jakub Kořínek. Uvítal rodiče i žáky, seznámil je s průběhem a poté se uchazeči rozdělili do učeben. Kolem poledne pak opouštěli areál školy, vyčerpaní, ale s pocitem, že důležitý krok mají za sebou. Teď je ovšem před nimi několik dnů, kdy budou čekat na výsledky a s tím spojené rozhodnutí o přijetí, či nepřijetí. Ti úspěšní pak v září zasednou ve třídách naší školy a nahradí maturanty, kteří u nás studia letos končí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace