Čistá Vysočina 2023

Tradiční úklidová akce Kraje Vysočina s naší účastí

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
26.04.2023 08:09
Poslední úprava:
 
před rokem

Válka s lidskou omezeností a hloupostí je věčná, letošní bitvu jsme ale opět vyhráli. Ale na jak dlouho?!?

Do čištění okolí komunikací v okolí Světlé nad Sázavou se v letošním počasově divokém roce v rozmezí 11. – 21. dubna zapojilo celkem 12 třídních skupin. Vesty si navléklo a do příkopů vyrazilo přesně 177 žáků a 18 pedagogů. Úsilím našich žáků a pedagogických pracovníků prokouklo (nepočítáme-li intravilány obcí) celkem cca 28,3 km silnic, což je 56,6 km příkopů. Bravo, díky všem, co pomáhali.

Počet pytlů byl úctyhodný, ale až na několik excesů v podobě pár soukromých smetišť několika nepochopitelných individuí (hodně těžko se hledá publikovatelné označení takových osob), kteří stále ještě po tolika letech netuší, že existují popelnice, kontejnery a sběrné dvory, byla situace zase o trochu lepší. Především okolí hlavních silnic č. 150 a 347 – obzvlášť v lesních úsecích, kde se ještě navíc nechá zastavit, je stále za trest. Obzvlášť, když u toho prší na záda. Díky SÚS za vzornou spolupráci, z většiny úseků zmizely pytle velice rychle po sběru. Díky také Městské policii, které jsme hlásili nálezy kadáverů zvířat. Čest všem vítězům, kteří navzdory dešti, větru a lidské hlouposti dokázali odvést dobrou práci a pomoct naší přírodě a životnímu prostředí nás všech. Vysočina je v našem okolí díky všem zúčastněným opět po roce o trochu čistší a krásnější.

Foto archív školy


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace