Dvojnásobná přednáška o Haškovi pro žáky ze ZŠ Komenského v městské knihovně

Významný český spisovatel Jaroslav Hašek má v letošním roce dvě kulatá výročí.

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium
Publikováno:
 
03.05.2023 12:23
Poslední úprava:
 
před 10 měsíci

Ve čtvrtek 20. a 27. dubna 2023 byly v Městské knihovně ve Světlé nad Sázavou uspořádány dvě podobné přednášky s prezentací a znalostním kvízem pro žáky končících ročníků ze Základní školy Komenského ve Světlé nad Sázavou.

Významný český spisovatel světového věhlasu má v tomto roce 2023 dvě kulatá výročí. Od jeho úmrtí uplynulo 3. ledna 100 let a 30. dubna bylo 140. výročí jeho narození. Haškova osobnost je neodmyslitelně spojena s naším krajem. Právě proto uspořádala učitelka českého jazyka a literatury a odborných předmětů Mgr. Alena Ratajová v měsíci lednu pro své a další žáky na světelské Akademie – VOŠ, Gymn. a SOŠUP znalostní literární soutěž. Městská knihovna se tímto inspirovala a požádala organizátorku soutěže, jestli by něco obdobného neuspořádala pro žáky základních škol ve Světlé. Knihovna, která je součástí světelského informačního a kulturního centra Kytice, oslovila světelské základní školy. Nabídku přijala ZŠ v Komenského ulici a dva čtvrtky po sobě proběhla tato akce k uctění památky osobnosti a díla Jaroslava Haška.

Po přednášce s prezentací si pak žáci ověřili svou pozornost a znalosti v literárním kvízu. Nejlepší z nich poté na památku obdrželi sladké medaile a diplomy, které jim osobně vytvořila přednášející učitelka.

Žákům, učitelkám, pracovníkům knihovny a samotné přednášející se akce moc líbila. V budoucnu snad budeme mít i další příležitosti k uctění památek významných osobností, a to i těch, které nemají přímou vazbu k našemu kraji.

Foto Městská knihovna Světlá n. Sáz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace