Čarodějnický program pro nejmenší

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
03.05.2023 12:25
Poslední úprava:
 
před 12 měsíci

V posledním dubnovém týdnu se naši šikovní žáci opět vydali do praxe. Z Mateřského centra Zvoneček, který spadá pod Oblastní charitu Havlíčkův Brod, přišla zajímavá nabídka, zda bychom nechtěli navázat bližší spolupráci. Samozřejmostí je možnost absolvování odborných praxí či jednorázových exkurzí, rozhodli jsme se ale zorganizovat rovnou celý čarodějnický týden. Do příprav i samotné realizace se zapojilo 14 žáků Gymnázia s pedagogickým zaměřením a 14 žáků Sociální činnosti.

Mateřské centrum navštěvují maminky, tatínci, babičky i pěstouni s dětmi různého věku. Zaměřili jsme se ale především na děti od dvou do pěti let. Naši žáci tedy museli promyslet, jaké činnosti takto malé děti zvládnou, co je bude bavit, rozvíjet, jakým způsobem navážou kontakt a získají jejich důvěru.

Počet dětí v mateřském centru nebývá stabilní, a tak se po většinu dní zapojila i dětská skupina Brodští broučci rovněž spadající pod Oblastní charitu Havlíčkův Brod. Velice musím pochválit zodpovědný přístup a poctivou přípravu všech našich žáků, do plánování se vrhli s nadšením a ochotou, vymýšleli aktivity do sebemenších detailů, trénovali taneční sestavu, kterou chtěli děti naučit, vyráběli vlastní pexeso s čarodějnickými motivy, spousty doplňků a rekvizit od vlastních kostýmů po pavoučky a dárkové lektvary.

Velkou nevýhodou bylo, že neznali zázemí, děti, chůvy a vše museli ladit ještě na místě. Většina aktivit se vydařila podle představ, někdy musela přijít lehká improvizace, ale za mě zvládli vše na výbornou, děti byly spokojené, odcházely s malůvkami na obličeji, drobnými odměnami a diplomy – však si je zasloužily právem po zdolání nápaditých aktivit, jako byl slalom na koštěti, výroba kouzelnických hůlek, vymalovávání čarodějnických obrázků, skládání puzzlíků, tancování, hledání ztracených pokladů… Však fotky více napoví, jak jsou naši žáci šikovní :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace