Týden didaktických testů

Maturity jsou v plném proudu

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
09.05.2023 06:55
Poslední úprava:
 
před 10 měsíci

V týdnu od 2. května 2023 zvládali maturanti didaktické testy společné části maturitní zkoušky. Čeština byla povinná pro všechny, druhý test byl podle volby maturanta buď z matematiky, nebo z cizího jazyka.

Před zadáváním každého z testů musel ředitel školy v přítomnosti maturitního komisaře otevřít příslušnou dosud zapečetěnou schránku, pak už zadavatelé obdrželi složky a vydali se do tříd. Tam proběhla nezbytná úvodní část – kontrola totožnosti maturantů, rozdání zkušebních textů, poslední pokyny k práci a testování bylo zahájeno. Testy byly přiměřeně náročné, a tak málokdo končil před stanoveným časovým limitem.

Teď budou maturanti čekat na oficiální výsledky zaslané Cermatem, ale na sociálních sítích se ještě v den zkoušek objevovaly předběžné výsledky testů, takže každý přinejmenším tuší, jak uspěl. Následně budou maturanti zdolávat ústní část, a to od 16. května, a některé obory ještě předtím i praktickou zkoušku. Přejeme jim hodně úspěchů i trochu toho nezbytného štěstí.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace