Gratulace ošetřovatelům k prvnímu úspěchu

Praktické závěrečné zkoušky mají ošetřovatelé za sebou

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
26.05.2023 07:54
Poslední úprava:
 
před 9 měsíci

Ve středu 24. května a ve čtvrtek 25. května 2023 vykonávali žáci tříletého učebního oboru Ošetřovatel praktické závěrečné zkoušky. Žáci pečovali o klienty Domova pro seniory pod Sociálním centrem Světlá nad Sázavou. Závěrečné zkoušky vychází z jednotného zadání Cermatu a postupuje se podle předepsaných pokynů a pravidel.

Žáci pracovali s tématem „Individuální ošetřovatelská péče o staré a chronicky nemocné“, na řešení tématu měli 5 hodin. Po oficiálním zahájení si vylosovali jméno klienta, o kterého se během zkoušky měli postarat. Převzali si zpracované ošetřovatelské anamnézy daných klientů, seznámili se např. s jejich diagnózami, užívanými léky, stavem výživy, s možnostmi jejich vlastní sebepéče, chováním… Případné doplňující informace doptali u zdravotní sestřičky. V rámci přípravy si do záznamů vypsali základní údaje a poté vyrazili ke svým klientům. Začínali podáváním stravy, pokračovali hygienou, úpravou lůžka a prostředí a měřením některých fyziologických funkcí.

V závěru žáci předali zdravotní sestře informace o svých klientech, zdůvodnili zvolenou organizaci práce a ošetřovatelské činnosti, které během zkoušky prováděli.

Všech 11 žáků v praktické závěrečné zkoušce uspělo a zaslouží si velkou pochvalu, většina byla ohodnocena výbornou. Všem držíme pěsti, aby úspěšně zvládli i další části závěrečné zkoušky, a to část písemnou 31. května a část ústní 7. června 2023.

Foto Olga Blažková a Michaela Muzikářová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace