Návštěva Poslanecké sněmovny a prohlídka Valdštejnské zahrady

Naše studentky v Praze

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
03.06.2023 07:16
Poslední úprava:
 
před 11 měsíci

Ve čtvrtek 25. 5. 2023 se studenky třídy III. E vydaly na exkurzi do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a na prohlídku Valdštejské zahrady.

Naše exkurze začala jako vždy Královskou cestou směrem k Pražskému hradu. Po cestě jsme si prohlédly památky jako Stavovské divadlo, Karolinum, Staroměstské náměstí, Karlův most a toulky minulostí jsme ukončily na Malostranském náměstí, které je i v současnosti sídlem Poslanecké sněmovny PČR.

Než jsme mohly vejít do PS PČR, musely jsme projít odbavením přes bezpečnostní kontrolu. Jakmile jsme se dostaly do vnitřních prostor Paláce Smiřických, uvítal nás mladý pan průvodce, který nás seznámil s historií panovnických rodů, popsal nám všechny části poslanecké sněmovny, co kdo dělá, ukázal nám, kde se scházejí kluby politických stran a následně nás provedl po vnitřních prostorách budovy. Nejzajímavější částí prohlídky byl asi jednací sál PS PČR, kde si studentky poslechly výklad o projednávání zákonů a samy si mohly vyzkoušet řečnický pultík. Poté naše prohlídka pokračovala na galerii hlavního jednacího sálu a do tiskového střediska, kde se setkávají poslanci s novináři. Zde jsme naši exkurzi ukončily a přesunuly jsme se se studentkami do Valdštejnské zahrady, kterou jsme si prohlédly za krásného jarního počasí. Výlet jsme si studentkami užily a večer jsme se unavené a nabité novými dojmy vrátily do Světlé n. S.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace