Nejen rorýsi jsou naši sousedé

Environmentálně laděný program Stanice Pavlov

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
07.06.2023 09:30
Poslední úprava:
 
před 11 měsíci

Již devět měsíců uplynulo od nástupu nových žáků do našich prvních ročníků. Teprve nyní ale dostali šanci zjistit, proč se naše škola pyšní titulem „Rorýsí škola“. Rorýsi, naši ptačí sousedé, se letos poprvé rozkřičeli nad budovami školy v pátek 5. května 2023. O měsíc později měli žáci našich prvních ročníků možnost seznámit se s tímto neobyčejným opeřencem podrobněji. Umožnila jim to návštěva pracovnic Stanice Pavlov paní Petry Hulvové a Zdeňky Svitákové a jejich program. V průběhu pondělního dopoledne dne 5. června se všechny třídy prvního ročníku seznámily se zajímavostmi stavby těla rorýsů, jejich ekologií i etologií. Nepovšimnuta nezůstala ani problematika jejich soužití s člověkem a jejich ochrana. Nebyli to však jen rorýsi, kterých se program dotkl. Jen o málo menší pozornost byla věnována dalším synantropním obyvatelům našeho školního areálu – jiřičkám a netopýrům. V průběhu programu se mohli také žáci seznámit s několika živočichy, o které pracovníci Stanice Pavlov momentálně pečují. Na příbězích poštolky rudonohé a poštolky obecné, dlaska obecného či netopýra rezavého se tak seznámili s náplní práce záchranné stanice, s jejími cíli a snahami. Žáci se také dozvěděli praktické informace o tom, jak reagovat při nalezení mláděte v přírodě. Jak rozlišit, kdy zvíře potřebuje jejich pomoc a kdy je naopak lidská intervence na škodu. A přestože poslední dvě skupiny už zahnaly dešťové přeháňky pod přístřešek – nevadí. Snad dojmy a informace, které naši žáci v průběhu akce načerpali, jim pomohou zaujímat v budoucnosti správné postoje a aktivně chránit přírodu ve svém okolí. Foto Eva Bernadová


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace