Sklářský jarmark ve Světlé nad Sázavou

za účasti našich studentů a pracovníků

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
09.06.2023 07:55
Poslední úprava:
 
před rokem

V rámci devátého Mistrovství světa v broušení skla dne 3. 6 . 2023 proběhl v prostorách nádvoří zámku ve Světlé nad Sázavou Sklářský jarmark. Během celého dne byla zpřístupněna výstava soutěžních a vítězných skleněných objektů. Ta může být vhodnou inspirací pro naše žáky i mistry.

Světelská Akademie se prezentovala na několika stanovištích, kde žáci pod vedením svých mistrů odborného výcviku předváděli malování, broušení a hranování skla. Děvčata oboru malířka skla pomáhaly malým a zručným dětem si namalovat svůj skleněný kamínek a odnést si tak dárek. Největší zájem byl ovšem o ukázky hutního zpracování skla, kde budoucí skláři tvarovali prasátka, lišky, ryby a těžítka.

Součástí naší expozice byl prodej výrobků vytvořených v rámci odborného výcviku sklářských oborů. Velký zájem byl o barevná těžítka, ale i klasické broušené sklo si našlo své obdivovatele a kupce. Podle reakce návštěvníků měla naše škola pěknou a poutavou prezentaci, proto jsme zvali na zářijový den otevřených dveří.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace