Workshop o fotografování

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
09.06.2023 08:14
Poslední úprava:
 
před 11 měsíci

Studenti 2.V se zaměřením na Design interiéru se zúčastnili dvoudenního kurzu s manželským párem Terezou a Davidem Valnerovými, zaměřeného na fotografování jejich klauzurních prací, které vznikly ve školním roce 2022/2023.

Jako první proběhla přednáška o tvorbě designéra a výtvarníka Davida Valnera, jehož stěžejním materiálem je sklo, a umělkyně a fotografky Tereze Valnerové, která má vystudovanou fotografii a zaměřuje se především na portrétní a reportážní fotografii. David Valner spolupracuje na svých projektech s rodinnou sklárnou Valner Glass s. r. o. a následně produkty fotografuje společně s manželkou Terezou Valnerovou.

Výhodou workshopu bylo, že proběhl právě ve chvíli, kdy studenti dokončovali své klauzurní práce, takže mohli využít profesionálních rad a zkušeností. První den se učili vytvořit základní ateliérovou fotografii na nekonečném pozadí a správně využít světlo. Druhý den byl zaměřen na atmosférickou fotografii, která společně s videem a produktovými fotografiemi skvěle funguje při zveřejňování na sociálních sítích v rámci propagace. Výsledkem workshopu jsou profesionálně vytvořené fotografie, kterými se studenti mohou prezentovat nejen na sociálních sítích, ale i v rámci svého portfolia.

Fotografie vznikly ve spolupráci s Terezou Valnerovou @tereza.valner a Davidem Valnerem @valner.studio

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace