Obhajoby klauzurních prací

Studenti výtvarných oborů zvládli požadavky úspěšně

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
16.06.2023 13:18
Poslední úprava:
 
před 9 měsíci

Jako na každém konci školního roku proběhly obhajoby klauzurních prací druhých a třetích ročníků výtvarných oborů naší Akademie. Bez řádného splnění není možné pokračování do dalšího ročníku, proto je psychický nápor na studenty opravdu veliký. Klauzury byly rozděleny do čtyř sekcí (domácí práce, kresba podle předlohy, návrh a koncept díla a realizace díla) a za každou z nich byl student hodnocen. Především dílo je jedním z nejdůležitějších bodů klauzurní postupové zkoušky.

Každému ročníku je v rámci zaměření zadáno téma, které následně realizuje. Vytvořené dílo je pak obhajováno a hodnoceno klauzurní komisí složenou z pedagogů, kteří vyučují výtvarné předměty. Důvodem těchto náročných zkoušek je příprava na vysoké školy, kde probíhají obhajoby každý semestr, tj. jednou za půl roku. Ale i studenti, kteří se chystají po škole rovnou do práce, mohou požadavky brát jako výzvu, minimálně k získání maturitního vzdělání.

Zpětně můžeme vyhodnotit převážnou většinu odvedených prací jako velice zdařilé a tímto děkujeme studentům i pedagogům za jejich tvrdou dřinu!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace