Přednáška o možnostech studia v USA a krátkodobých zahraničních pobytech

Agendy:
 
Informační portál , Gymnázium
Publikováno:
 
16.06.2023 13:30
Poslední úprava:
 
před 9 měsíci

V pátek 26. 5. 2023 proběhla v naší škole další úspěšná přednáška. Opět se ukázalo, že pokud je zajímavé téma ztělesněno také zajímavou osobností, která má vlastní a bohaté zkušenosti s tím, o čem přednáší, je zájem žáků i učitelů zaručený. Přednášku pro nás připravila Hani Hurtová, poradkyně pro žáky středních škol z USA Education Czech Republic, Komise J.W. Fulbrighta. Hani žákům přiblížila americký vzdělávací systémi to, jaká jsou kritéria pro přijímání studentů na americké vysoké školy. Nechyběly názorné příklady a příběhy úspěšných českých studentů. Ukázalo se, že ucházet se o přijetí na některou z tisíců amerických univerzit nemusí být zase tak složité. Jako vždy je k tomu nutná včasná a poctivá příprava, ale také je třeba vědět, na koho se obrátit – naši žáci to díky Hani již vědí. Navíc se ukázalo, že existují také možnosti studia v USA pro středoškoláky! Nemluvíme tu o studiích pro „nejvyšší vrstvu“ obyvatel, kteří si to mohou finančně dovolit. Veškeré programy jsou grantové, takže se o svůj americký sen může pokusit opravdu každý.

Další část přednášky byla věnována krátkodobým zahraničním pobytům v programech Au pair nebo Work&Travel. Právě zde mohla Hani naplno představit své vlastní zážitky a zkušenosti z několika výjezdů do USA i Evropy. Popisovala žákům, co obnášela práce v americké rybárně, jaký je rozdíl ve hlídání dvou/tří dětí nebo jak to dopadne, když si myslíte, že umíte francouzsky. Největší výhodou těchto krátkodobých programů se jeví zejména jejich dostupnost a možnost přivýdělku. Věděli jste, že jako Au pair nemusíte „hlídat“ pouze děti v rodinách, ale je možné dohlížet třeba na hospodářská zvířata? Ukázalo se, že různým příležitostem se meze opravdu nekladou a zejména letní prázdniny mohou být branou k velkému dobrodružství. Foto Jakub Kořínek


Mgr. Jakub Kořínek

Zástupce ředitele školy pro teoretické vyučování

Školní metodik prevence

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace