Sportovně turistický kurz 2023

Každoroční sportovní aktivita III. ročníků

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
16.06.2023 13:34
Poslední úprava:
 
před rokem

Ve slunečném týdnu na přelomu května a června, tedy od 29. 5. do 2. 6. 2023, třetí ročníky naší školy vyrazily na týdenní cykloturistický kurz v rámci rozvíjení sportovních schopností. Naše základna byla v kamenosochařském areálu školy na Lipnici nad Sázavou, kde jsme byli ubytovaní a trávili jsme zde i náš volný čas ve večerních hodinách.

Rozdělení jsme byli na skupinu pěších a dvě skupiny cyklistů. Na každý den jsme měli připravený plán od vedoucích našeho kurzu, který jsme dodržovali. Hned v pondělí jsme dojeli na Lipnici a dle odpoledního plánu přes Čejovský kopec do Kejžlice. V úterý jsme se vydali přes Okrouhlici k občerstvení U vodníka. Středeční den část kurzu vyšlapala Melechov a následně jsme se všichni sešli v Koutech, kde jsme se posílili a vydali se zpět. Náš předposlední den jsme dojeli přes Orlík do Humpolce a posilnění jsme se vraceli zpět a v pátek jsme jeli opět domů.

Naše odpoledne jsme trávili sportovním vícebojem dvojic, který se skládal z několika disciplín a jehož vítězové byli sladce odměněni! V teplých dnech jsme také vyrazili na koupačku k blízkému rybníku nebo k lipnickému lomu, kde jsme zregenerovali naše unavené svaly. Skoro každý večer jsme dělali táborák, seděli kolem a zpívali nebo si povídali. Za celý týden jsme ujeli kolem 150 km a pěší ušli kolem 60 km, každým kilometrem jsme se kochali výhledy do našeho kraje. Týden utekl jako voda, ale samozřejmě jsme se během týdne setkali i s haváriemi na kole, ale naštěstí se nic vážného nikomu nestalo a všichni domů odjížděli vysportovaní a opálení od letního sluníčka.

Celý kurz byl provázen pohodovou a kamarádskou atmosférou, která byla velmi příjemná. Za mě byl tento kurz opravdu vydařený a také bych chtěla za všechny zúčastněné poděkovat všem našim učitelům, kteří pro nás turistický týden připravili, absolvovali ho s námi a podporovali nás v náročných chvílích (hlavně do kopců)!

Autorka textu Terka Říhová, studentka 3.G

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace