Vodácký kurz – Vltava 2023

Každoroční sportovní aktivita III. ročníků

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
16.06.2023 13:39
Poslední úprava:
 
před 10 měsíci

Ve dnech 5. – 8. června 2023 se žáci druhých ročníků zúčastnili již tradičního vodáckého kurzu, a to v rekordním počtu 53 žáků! Jako každý rok se sjížděla na kanoi řeka Vltava v úseku Vyšší Brod – Rožmberk – Český Krumlov – Boršov nad Vltavou a všichni účastníci ujeli na vodě 72 říčních kilometrů a zdolali 12 jezů.

V pondělí 5. června jsme přijeli autobusem do Vyššího Brodu, kde proběhlo na suchu seznámení se základními pravidly kanoistiky. Poté si účastníci vyzkoušeli ovládání lodí v praxi na vodě a mohli jsme vyrazit zdolávat kilometry na Vltavě. První dvanáctikilometrový úsek byl okořeněn třemi jezy a hlavně nepřízní počasí. Zejména na jezu Herbertov si někteří žáci v přívalovém dešti sáhli na hranici svých možností.

Navečer jsme zakotvili v krásném kempu Rožmberk. Druhý den se, po osvěžujícím spánku ve stanech, jsme vyrazili směrem k Českému Krumlovu, kde nás čekalo zdolávání celkem sedmi jezů. Po náročné plavbě jsme se navečer utábořili v kempu U Trojice v Českém Krumlově. Večer jsme společně poznali krásy nočního historického města Český Krumlov.

Poslední den na vodě nás čekal nejdelší úsek do Boršova n/Vl. Tento úsek byl však velmi příjemný, protože se na nás konečně usmálo i sluníčko. Po posledním nocování ve stanech jsme ve čtvrtek ráno odjeli autobusem zpět do Světlé nad Sázavou. Vodácký kurz se velmi vydařil a věřím, že všichni budou rádi vzpomínat na hodně skvělých zážitků.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace