Půlrok ve znamení tlumočnických praxí

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
16.06.2023 13:44
Poslední úprava:
 
před 12 měsíci

Od září 2021 zaměstnává naše škola tlumočnice českého znakového jazyka, protože máme mezi studenty neslyšícího žáka. V uplynulých 6 měsících se náš dvoučlenný tlumočnický tým rozrostl o studentky tlumočnických oborů, které si k nám na Akademii přišly splnit své praxe. Již v předchozím školním roce umožnila naše škola plnění praxí studentkám z VOŠ Hradec Králové, letos se k nim přidaly také studentky z FF MUNI Brno.

Praktikantky, které budou tento rok absolvovat, si na vlastní kůži vyzkoušely tlumočení v integraci (pozn.: vzdělávání neslyšícího žáka ve škole hlavního vzdělávacího proudu). U praktikantek z nižších ročníků probíhala praxe v podobě náhledů na tlumočení, během kterých samy netlumočí, ale pozorují tlumočníky při práci.

Všem praktikantkám děkujeme a přejeme mnoho úspěchů.

Foto Iva Krefcunová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace