Slavnostní zápis prvních ročníků

Přivítali jsme budoucí žáky i jejich rodiče

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
19.06.2023 08:03
Poslední úprava:
 
před 12 měsíci

Ve čtvrtek 16. června 2023 bylo v Akademii rušno, přijížděli totiž budoucí žáci a jejich zákonní zástupci na slavnostní zápis. Akci pořádáme každoročně, aby se noví žáci aspoň trochu seznámili s prostředím a nepřipadali si v září ztracení.

Ani naše velkokapacitní aula ale nestačí pobrat všechny najednou, proto se celý ceremoniál zopakoval ve třech po sobě jdoucích vlnách. Jako první dorazili zájemci o gymnázium a sociální činnost, po nich výtvarné a uměleckořemeslné maturitní obory a nakonec žáci tříletých učebních oborů. Harmonogram byl velmi podobný – přítomné uvítal místostarosta Města Světlá nad Sázavou Tomáš Rosecký, ředitel školy Ing. Martin Kubín, krátce k nim promluvila hlavní ekonomka školy Lenka Tvrdíková a další pracovníci z jednotlivých úseků. Pak už si je přebírali podle jednotlivých oborů třídní učitelé, přemístili se s nimi do učeben a předali jim nejnutnější informace o začátku školního roku i o průběhu studia. Na závěr je provedli školou a ukázali jim, kde jsou šatny, jídelna, internát.

Poté se žáci z blízkého okolí vydali zpět domů a ti, kdo budou ubytovaní, zůstávali na adaptační kurz trvající až do soboty.

Foto Jakub Kořínek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace