První setkání

Adaptační kurz budoucích žáků školy

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Domov mládeže, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
19.06.2023 08:08
Poslední úprava:
 
před 6 měsíci

Dne 15. 6. 2023 jsme přivítali budoucí studenty na adaptačním kurzu. Byl pro ně nachystaný dopolední i odpolední dvoudenní program.

Ve čtvrtek absolvovali slavnostní zápis pro první ročníky a následně pokračovali k ubytovaní na DM. Poté jim předávali informace pedagogové dle jednotlivých oborů. Letos nám počasí přálo a odpolední seznamovací aktivity tak mohly probíhat v zámeckém parku. Formou her jsme se všichni snažili zapamatovat jména druhých a vzájemně se trochu poznat. S organizací her pomáhali také současní žáci školy. Večer jsme nováčky seznámili s městem Světlá nad Sázavou krátkou procházkou.

Páteční dopoledne strávili studenti v dílnách pro jednotlivá řemesla a obory, kde si mohli vyrobit drobnosti na památku. Zároveň se tak seznámili s prostředím, kde budou vykonávat praktickou výuku a odborný výcvik. Odpoledne pak prohlídka dílen pokračovala na odloučeném pracovišti Lipnice nad Sázavou, což je místo pro výuku kovářů a kamenosochařů. Po prohlídce areálu jsme došli přes les až k místním lomům, kde jsou do skály vytesaná Ústa pravdy a Bretschneiderovo ucho. Opět jsme se vrátili do areálu, kde jsme si opekli buřty a vraceli se zpátky do Světlé. Večer se už každý s městem seznamoval samostatně nebo s novými přáteli. Večerní aktivity na domově probíhaly v režii samotných studentů, kdy trávili společný čas na klubovnách.

Sobotní ráno bylo, jako každý rok, ve znamení loučení a následných odjezdů zpět domů. Všichni doufáme, že se začátkem září opětovně shledáme a začneme společný první školní rok.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace