Třída 3. E na návštěvě gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
20.06.2023 09:10
Poslední úprava:
 
před 12 měsíci

Po covidové pauze mohli žáci opět navštívit gynekologicko-porodnické oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Průvodkyní nám byla opět velice milá vrchní sestra Martina Horáčková, která nám sdělila spoustu informací a ochotně odpověděla na otázky žáků.

Naše prohlídka začala na porodních sálech v 6. patře nemocnice. Měli jsme štěstí, protože v době naší návštěvy probíhal jen jeden porod, takže jsme si mohli prohlédnout volné pokoje a porodní sály. Každý pokoj je vymalován jinou barvou, vybaven manželskou postelí, stolkem a křesly, aby zde v pohodlí mohly trávit čas i osoby doprovázející rodičku. Podle slov vrchní sestry jsou to nejčastěji partneři rodičky, ale i jejich maminky nebo sestry a v poslední době také stále častěji duly. K vybavení pokojů patří i relaxační porodní pomůcky (gymnastické míče, provazové závěsy, žíněnky a v jednom pokoji porodní vana) a samozřejmě vlastní toaleta a sprcha.

Poté jsme se přesunuli do přízemí nemocnice na oddělení gynekologie, kde jsme si prohlédli operační sál pro gynekologické operace.

Prohlídka reálného prostředí nemocnice tak doplnila teoretickou školní výuku předmětu Péče o dítě do tří let a obohatila naše žáky o nové poznatky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace