Praha virtuální

Další z exkurzí našich výtvarníků

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
22.06.2023 09:01
Poslední úprava:
 
před 10 měsíci

Červen je ve znamení úklidů tříd, dílen a ateliérů. To studenti Výtvarného zpracování keramiky a porcelánu mají již za sebou. Proto jsme se v pondělí 19.6.2023 vydali na exkurzi do Prahy.

Pondělky však často muzea a galerie mají zavřeno. To nám ale plány nepřekazilo. Tento den jsme zahájili v Kunsthalle Praha, kde pro nás od rána byl přichystán program 3D Scan.

Studenti se tak hned po ránu setkali s technologií 3D skenování a následné digitalizace. Lektorka nás poté vpustila i do stálých expozic Kunsthalle. Zde jsme následně mohli nainstalovat i námi vytvořené digitální objekty, které se pro tento den staly instalací Kunsthalle Praha. Venkovní výstava od Kryštofa Kintery už byla jen třešnička na dortu. Druhou zastávkou byla pak Vysoká škola uměleckoprůmyslová, kde tento týden probíhají ukázky klauzurních prací. V ateliéru D1 (design) pro nás byla připravená přednáška a prezentace, jak vytvořit produktový design za pomoci AI a následný převod do reálného prostoru. Studenti tak mohli vidět, jak se pracuje s aplikacemi Midjourney, Vizcom a ChatGPT. Právě ty jsou nejpoužívanější pro tvorbu digitálních návrhů umělou inteligencí.

Po procházce centrem jsme se ještě zastavili v ateliéru Martiny Hudečkové a Lubomíra Onktoce na pražském Smíchově, v rámci akce Otevřené ateliéry (probíhala o víkendu 16.-18.6). Ti nám však umožnili se podívat na jejich tvorbu i mimo tento oficiální den akce.

Nezbývá než za všechny naše studenty říct velké Děkuji a snad brzy opět na viděnou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace