DEN ZDRAVÍ

Projektový den oboru ošetřovatel

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
23.06.2023 13:06
Poslední úprava:
 
před 8 měsíci

Ve čtvrtek 22. června 2023 v areálu naší školy probíhal den zaměřený na naše zdraví. Žákyně oboru Ošetřovatel naplánovaly v rámci jejich odborných kompetencí a naučených dovedností program akce. Nejprve vytvořily letáček, který poté rozdaly pedagogům a žákům školy.

Akce se konala v altánku za školou, kde si žákyně nejprve vytvořily malá stanoviště a rozdělily se do skupinek. První skupinka měřila krevní tlak a puls pomocí tonometrů. Druhá skupinka měřila hladinu cukru v krvi, třetí okysličení krve a poslední skupinka měla na starosti vážení s digitální váhou a počítání nutričního screeningu.

Tento tematický den probíhal celé dopoledne a navštívilo ho kolem stovky zaměstnanců a žáků naší školy. Největší zájem byl o stanovení hladiny cukru v krvi a změření krevního tlaku.

Poděkování patří všem, kteří přišli a zajímají se o své zdraví. Jelikož všichni víme, že prevence je velmi důležitá, proto doufáme, že pořádaná akce se zdravotní tématikou na naší škole nebyla poslední.

Foto Olga Blažková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace