Den v Kutné Hoře stvořený pro tvoření

Studenti kreslili i poznávali díla profesionálů

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
24.06.2023 10:33
Poslední úprava:
 
před 10 měsíci

Ve středu 21.6. 2023 se třída 3.V a 3.SV vydala na prohlídku GASKu (Galerie Středočeského kraje) v Kutné Hoře. To však nebylo vše, co jsme zde v tomto předletním parném dnu dělali.

Studenti si dnes přivstali a tak jsme v Kutné Hoře byli již před osmou hodinou ranní. Čas, který jsme měli před polednem, jsme strávili kresbou v Breüerových sadech. Z tohoto místa jde nádherně vidět chrám svaté Barbory, který se tyčí nad údolím s tokem řeky Vrchlice. Studenti nelenili a hned se pustili do kresby architektury v plenéru.

Když nám slunce vyšlo vysoko nad hlavu, všichni jsme se rádi přesunuli do chladného GASKu. Zde nás čekala komentovaná prohlídka výstavy Necenzurováno zaměřené na neoficiální výtvarnou tvorbu v 80. letech v Polsku. Studenty však zaujala víc výstava s názvem Strůjci války od Jiřího Surůvky. Ta představuje tvorbu ostravského umělce, performera, fotografa, kurátora, vysokoškolského pedagoga, spoluzakladatele performativní skupiny „Předkapela Lozinski“, výtvarné skupiny „Přirození“ (1988–1992) a kabaretu Návrat mistrů zábavy" (zdroj a více informací o výstavě na www.gask.cz).

V téměř letním dni jsme tak byli rádi za chlad místní galerie, která nám poskytla své útočiště a zároveň představila současnou českou výtvarnou scénu. Následný program jsme pak zaměřili na Sedlec a opět kresbu místní architektury. Poslední letošní výlet ateliéru Výtvarného zpracování keramiky a porcelánu se víc jak vyvedl. To bylo vidět na všech přítomných tvářích.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace