Exkurze do azylového domu

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
24.06.2023 10:40
Poslední úprava:
 
před 11 měsíci

V pondělí 12. června 2023 jsme navštívili se žáky sociálních oborů Azylový dům pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska. Toto zařízení spravuje Obecně prospěšná společnost Dlaň životu se sídlem v Ostravě a poskytuje pomoc těhotným matkám a matkám s dětmi do věku 7 let. Po čtyřkilometrové túře jsme dorazili do malebné vesničky Hamry, kde se na okraji nachází areál azylového domu. Nejprve žáci zhlédli prezentaci o historii a současnosti zařízení a pak jsme prošli celý areál. Prostory azylového domu jsou velmi pěkně zrekonstruovány a působí rodinně.

Paní ředitelka i sociální pracovnice se velmi obětavě snaží vyřešit nepříznivou životní situaci svých klientek, aby se mohly co nejdříve vrátit do běžného života. Maminky zde mohou využívat i pomoc psychoterapeuta a také si přímo v domě přivydělat formou různých prací v péči o dům a rozlehlou zahradu. Za 15 let své působnosti zde pomohli 200 matkám a 277 dětem.

Po návratu do Hlinska jsme ještě navštívili Muzeum v přírodě, které je zařazeno do světového dědictví UNESCO. Je to památková rezervace v centru města Hlinska, kde je 16 roubenek z 18. století, které si zde vystavěli drobní řemeslníci a ukazují, jak se žilo na venkově. Některé jsou stále obydlené, jedna slouží jako restaurace, v druhé je kavárna a v některých chaloupkách je možné zakoupit i různé suvenýry.

Výlet do Hamrů byl velmi příjemným zpestřením teoretické výuky, neboť zahrnoval sociální problematiku, trochu turistiky i malý náhled do historie.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace