Odborník z praxe – Kristýna Lovas Šenkýřová

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
26.06.2023 08:04
Poslední úprava:
 
před 8 měsíci

Konec školního roku se blíží ke konci a k tomu patří i zasloužený klidnější režim po klauzurním období. Byla by však škoda nevyužít tento čas k získání nových a zajímavých zkušeností, které bude možné využít v budoucnosti v praxi.

Studenti 2.V se zaměřením na bytový design se zúčastnili workshopu, který vedla módní návrhářka Kristýna Lovas Šenkýřová, manželka jednoho z našich pedagogů Vlastimila Šenkýře. Čerstvá absolventka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze se zaměřením na design obuvi a oděvu seznámila studenty v rámci přednášky s tím, co to vlastně znamená módní tvorba a jak je důležité zamýšlet se nad spotřebními věcmi způsobem co nejšetrnějším vůči naší planetě. Jednou z možností je upcyklace, kupování již použitých věcí ze second handů nebo pořízení kvalitních kusů, které dlouho vydrží.

V další části se spolu se studenty vrhli na praktický kurz, a to ušití vlastní tašky. Studenti byli seznámeni se základním seřizováním a vlastnostmi šicího stroje a následně si každý vybral barevnost látek a popruhů a podle předem připravených střihů si každý nastříhal a ušil vlastní tašku, kterou si mohl rovnou odnést domů a používat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace