Expedice Černá Hora a Albánie – díl druhý – Kaňon Tary, Plavské jezero a Gusinje

Agenda:
 
DofE
Publikováno:
 
16.09.2010 15:27
Poslední úprava:
 
před 14 lety
Šestidílné vyprávění o dobrodružné výpravě Edíků jihovýchodní Evropou.

V neděli ráno balíme tábořiště u Mini a odjíždíme ze Žabljaku na most přes kaňon Tary. Během zastávky u mostu obdivujeme tento nádherný přírodní útvar, fotíme a prohlížíme si můstek pro druhý nejvyšší bungee-jump v Evropě. Cena je lidová – pouhých 80 EUR za skok. Nikdo z účastníků výpravy však tento den adrenalin vyplavovat nehodlá.

Poté pokračujeme v cestě dál. Naším cílem je městečko Plav a Plavské jezero. Plav má již orientální nádech – mísí se zde mešity a křesťanské kostelíky, najdeme zde tržiště. Voda jezera je nádherně průzračná, ovšem velmi chladná. Zaplavat si tedy jdou jen ty nejotužilejší.

Po osvěžení nás čeká poslední přejezd do Gusinje, malého městečka pod pohořím Prokletije. Zde v místní pekárně dokupujeme zásoby chleba, v kavárně fotíme místního rozkošně fotogenického opilce a míříme kempovat do doliny Grbaja. Zde má být podle informací kolegy poměrně hodně štírů a pavouků, zejména černých vdov. Před měsícem jich měl kolega Michal ve stanu i šest najednou. Zpočátku jsme tedy opatrní, ovšem když se mi podaří usmlouvat kempování na dvorku místní restaurace v ceně 1 EUR za osobu a noc, vypadá to, že nás tato přítulná zvířátka snad vynechají.


Fotogalerie


Na mostě přes kaňon Tary


Pohled na Plavské jezero


Vaření v dolině Grbaja


Podvečerní pohled Prokleté hory

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace