41. ročník Mezinárodního setkání uměleckých kovářů Hefaiston

Na ocenění dosáhli naši kováři i zlatníci!

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
20.09.2023 10:20
Poslední úprava:
 
před 9 měsíci

Ve dnech 25. – 27. srpna 2023 se uskutečnil 41. ročník Mezinárodního setkání uměleckých kovářů Hefaiston na hradě Helfštýn v Lipníku nad Bečvou, největší kovářské setkání v České republice. Hefaistonu se každoročně aktivně účastní několik stovek kovářů z celého světa, kteří mají možnost vystavovat své autorské práce ve všech prostorách hradu, tedy v jeho interiéru i na nádvoří pod širým nebem. Jako již tradičně se naši žáci zúčastnili se svými ročníkovými a závěrečnými pracemi soutěžní výstavy na hlavním nádvoří hradu i soutěže ve volném kování, během které musí soutěžní tým vytvořit v časovém limitu tří hodin kované dílo. V obou disciplínách dokázali prosadit své dovednosti a získali ocenění v těchto kategoriích:

STUDENTSKÉ A UČŇOVSKÉ PRÁCE / THE WORKS BY STUDENTS AND APPRENTICES

• ŠPERKY / JEWELLERY – Hlavní cena/main prize: Aneta Šafářová / Brože – africké talismany / Brooches – african talisman

DEMONSTROVANÉ PRÁCE

• 2. ELEMENT – Filip Tomášek, Anna Dobiášová

• 3. LHOSTEJNOST – Vojtěch Havránek, Václav Trpišovský

Nedílnou součástí Mezinárodního setkání byl probíhající 35. ročník Kovářského fóra 2023. Za 7 dní zde bylo vykováno dílo s názvem „Soumrak myšlení“, které zachycuje utrpení v nesmyslném konfliktu a zatmění myslí lidí, kteří pro moc, slávu a bohatství prohlubují propast mezi národy. Na díle, vzniklém pod taktovkou autora Lukáše Kučery, se dále podílel František Bláha, Libor Stačina, Josef Brádler, Jiří Knap a Vojtěch Havránek, učitel odborného výcviku na naší Akademii. Šestice zkušených kovářů si odváží toto ocenění:

MIMOŘÁDNÁ CENA za Kovářské fórum / Blacksmith Fórum SPECIAL PRIZE za dílo Soumrak myšlení, vykované na 35. ročníku Kovářského fóra 2023.

Tímto bychom chtěli oceněným pogratulovat a všem zúčastněným poděkovat za pomoc při instalaci vystavovaných děl a za vzornou reprezentaci naší školy. Aktivními účastníky z řad žáků byl Filip Tomášek, Jakub Ruth, Richard Rulf, Tereza Čecháčková, Jan Podhradsý a Michal Kruml.

Fotografie: Vojtěch Havránek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace