Expedice Černá Hora a Albánie - díl šestý - Zpět v Černé Hoře

Agenda:
 
DofE
Publikováno:
 
16.09.2010 15:45
Poslední úprava:
 
před 13 lety
Šestidílné vyprávění o dobrodružné výpravě Edíků jihovýchodní Evropou.

Z Albánie míříme do oblasti města Budva. Stavíme stany v nedalekém kempu Jaz. Čeká nás večerní prohlídka staré Budvy. Kamenné město obehnané hradbou, staré domy, úzké uličky, náměstíčka, kostel. Vše fotogenické, příjemné na procházení a vnímání atmosféry. Dvě hodiny vyhrazené na návštěvu utíkají jako voda.

Další den nás itinerář výpravy směřuje do města Kotor ležícího na břehu nejjižnějšího fjordu Evropy Boky Kotorské. Zde je v plánu prohlídka starého města a výstup na pevnost. Město je uzavřeno uvnitř vysokých a mohutných hradeb. Pokud návštěvník směřuje na pevnost, je nutné zaplatit vstup ve výši 2 EUR. Výstup po chodnících a hradbách pevnosti směřuje do její nejvýše situované části. Čím se člověk odstává výše, tím se množí výstražné cedulky že zde hrozí nebezpečí úrazu. Na vrcholu nás potom čeká fantastický výhled na město a přístav.

Návštěva je poslední poznávací zastávkou naší cesty. Teď už následuje jenom cesta domů zpestřená koupáním u chorvatského O­miše.

Expedice se vydařila, počasí přálo, všichni si odvezli jenom pozitivní zážitky, tedy co více si přát? Aby i další podobné akce byly tak příjemné jako tato.


Fotogalerie


Kostelík ve staré Budvě


Uličky starého Kotoru


Po křivolakých hradbách vzhůru na pevnost


Pohled na Boku Kotorskou z pevnosti

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace