Náboj 2009

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
25.03.2009 07:50
Poslední úprava:
 
před 15 lety

Dne 20. 3. 2009 se simultánně ve třech městech ČR a SR – Praze, Opavě a Bratislavě konala týmová matematická soutěž Náboj, kterou pořádá Matematický korespondenční seminář KAM MFF Univerzity Karlovy ve spolupráci s Korešpondenčným matematickým seminárom Bratislava.


Posluchárna s účastníky soutěže, na zdi jsou zobrazeny průběžné výsledky

 

Letos se konal jubilejní 5. ročník. Již počtvrté se soutěže zúčastnil i tým reprezentující naše gymnázium. Do Prahy vyjelo družstvo ve složení Petr Babička, Martin Štukheil a Jan Rajdl (všichni IV.G), Katka Semrádová (III.G) a benjamínek týmu Pavel Kratochvíl (I.G). 

Část našeho týmů vpravo nahoře

 

V devadesátimi­nutové „bitvě“ se utkali s favority velkých jmen a silných škol. Třetinu jejich protivníků tvořily týmy gymnázií zvučných jmen z Prahy, Brna či Ostravy, další třetinu družstva škol z krajských či okresních měst a i ostatní vyslanci přijeli ze škol s mnohem větší základnou.

Přesto se naši „borci“ nezalekli a dosáhli v celkovém pořadí ČR na skvělé 43. místo ze 63 družstev. V kompletních výsledcích mezinárodního pořadí pak byli 67. z 94 družstev.

Z Vysočiny jsme vyrazili do soutěže jediní, ale v silné konkurenci jsme se neztratili.


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace