Okresní kolo v soutěži Finanční gramotnost

Šance na postup do krajského kola unikla o vlas, rozhodl čas

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
14.02.2024 11:05
Poslední úprava:
 
před 2 měsíci

V lednu 2024 probíhala okresní kola soutěže “Finanční gramotnost”. Jednotlivé týmy ve stejnou dobu zasedly k počítačům a formou online řešily zadané úkoly.

Za kraj Vysočina soutěžilo v kategorii pro střední školy 17 škol, z toho z okresu Havlíčkův Brod 5 škol. Náš tým složený ze tří nejlépe umístěných žáků ve školním kole – Lenky Zelingerové, Josefa Milsimera a Zdeňka Vence – dosáhl 30 bodů, stejně jako vítězný tým ze SPŠ stavební Havlíčkův Brod. V neprospěch našich žáků rozhodl bohužel čas zpracování testu a fakt, že z každého okresu mohla postoupit pouze jedna škola.

Paradoxem je, že školy postupující z jiných okresů dosáhly nižšího počtu bodů než náš tým. Proto patří našim žákům za fakticky druhé nejlepší umístění v Kraji Vysočina velké uznání a přání mnoha úspěchů nejen v dalších kláních, ale i v profesním životě. Na místě je i gratulace prvnímu týmu.

Foto Marcela Zajíčková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace