Bezpečný internet na škole

Soutěž KPBI pomáhá studentům lépe zvládat nástrahy internetu

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium
Publikováno:
 
05.03.2024 08:59
Poslední úprava:
 
před měsícem

Naše škola se již 6 let pravidelně účastní projektu KPBI – Kraje pro bezpečný internet. Projekt je nedílnou součástí výuky informatiky na škole a prohlubuje znalosti žáků o rizikovém prostředí internetu. Hlavně dává žákům návod, jak se bezpečně chovat při užívání internetových služeb a čeho se mají vyvarovat. Široké portfolio studijních materiálů zahrnuje i krátká vtipná videa youtuberů, která poučnou formou stručně seznamují studenty s konkrétním problémem při práci s internetem. Svoje znalosti si studenti ověří vyplněním soutěžních kvízů. Všichni naši zúčastnění žáci získali diplom projektu KPBI z KVÍZU a ti šikovnější i z náročného KVÍZU PLUS.

Naše škola podstatnou měrou přispěla k 2. místu Kraje Vysočina v počtu úspěšných řešitelů KVÍZU PLUS v porovnání všech krajů celé ČR. A to v počtu řešitelů v Kraji Vysočina byla naše škola ještě do minulého týdne na prvním místě, ve finále jsme skončili na skvělém 2. místě za Gymnáziem Jihlava.

Gratuluji studentům k dosaženému výsledku a děkuji za skvělou reprezentaci školy. Celkové výsledky: https://elearning.ecrime.cz/auth/kpbi/stats.php

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace