Exkurze ve světelské věznici

Jak se žije za zamřížovaným oknem

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
05.04.2024 08:36
Poslední úprava:
 
před měsícem

Dne 22. března 2024 se studenti 1. P zúčastnili exkurze v ženském nápravném zařízení ve Světlé nad Sázavou. Přes složitý proces vstupní kontroly jsme se asi po hodině dostali do vnitřních prostor věznice. Ujala se nás místní psycholožka a uvedla nás do návštěvní místnosti, kde celá exkurze probíhala. Nejprve jsme zhlédli film o organizaci a vnitřním chodu věznice. Poté se nás ujala sama paní ředitelka věznice a my jsme vyslechli přednášku o práci s odsouzenými, o možnostech jejich zaměstnání, o volnočasových aktivitách odsouzených. Zajímavé byly i informace o chodu v oddělení odsouzených s dětmi. Poté následovala právní část – o druzích trestů, o právech a povinnostech odsouzených, o jejich přípravě na výstup z vězení a jejich zařazení zpět do společnosti.

Poté paní psycholožka přivedla dvě mladé vězenkyně, které si odpykávaly trest za užívání drog a následnou trestnou činnost. Dívky byly odvážné a působivě vyprávěly své životní osudy, které je nakonec dovedly do věznice ve Světlé nad Sázavou. Na studenty jejich příběhy opravdu zapůsobily, což dosvědčila i následná diskuse s odsouzenými. Závěr nám zpestřili zaměstnanci exkurzí po věznici. Studenti si prohlédli ubikace vězňů v nové i staré části věznice, místnost výkonu trestu a paní psycholožka nás provázela spolu se zajímavými příběhy ze života lidí za branou.

Studenti získali mnoho nových informací z trestního práva a odcházeli plni dojmů ze života odsouzených.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace