Letošní maturitní zkoušky jsou zahájeny

Studenti mají za sebou maturitní slohy

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
05.04.2024 13:59
Poslední úprava:
 
před měsícem

Na středu 3. dubna a čtvrtek 4. dubna 2024 letos připadl termín maturitních slohů, což je první část maturitní zkoušky. Studenti tak čelili první výzvě. Češtinu museli zvládnout všichni, cizí jazyk ti, kdo se ke zkoušce přihlásili ve společné nebo profilové části maturit.

Scénář byl stejný. Ráno se do ředitelny dostavili zadavatelé, aby převzali příslušné protokoly, poté se odebrali do učeben, kde už je očekávali více či méně nervózní studenti. Ti si potom s rozechvěním pročítali nabídku letošních témat a hledali to, které jim bude nejvíc vyhovovat. V češtině měli na výběr z šesti možností, v cizím jazyce je čekaly dvě nabídky. Témata byla vytvořena našimi pedagogy, prodiskutována v metodických komisích a s předstihem předána řediteli školy ke konečnému schválení.

Práce jsou nyní v rukou hodnotitelů a maturantům nezbývá než doufat, že zadání zvládli se ctí a že si povedou dobře také u didaktických testů a ústních zkoušek v květnu. My jim samozřejmě přejeme hodně úspěchů.

Foto Jakub Kořínek, Helena Kotěrová a Zdenka Šmídová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace