Návštěva mimořádné schůze v Poslanecké sněmovně a prohlídka Valdštejnské zahrady

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium
Publikováno:
 
18.04.2024 07:41
Poslední úprava:
 
před měsícem

Ve čtvrtek 11. dubna 2024 se studentky a studenti třídy I.P vydali na exkurzi do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a na prohlídku Valdštejnské zahrady. Naše exkurze začala jako vždy Královskou cestou směrem k Pražskému hradu. Po cestě jsme si prohlédli památky jako Stavovské divadlo, Karolinum Staroměstské náměstí, Karlův most a toulky minulostí jsme ukončili na Malostranském náměstí, které je i v současnosti sídlem Poslanecké sněmovny PČR.

Jakmile jsme se dostali do vnitřních prostor Paláce Smiřických, uvítal nás mladý pan průvodce, který nás seznámil s historií panovnických rodů, popsal nám všechny části poslanecké sněmovny, co kdo dělá, a pustil nám krátký film o ústavnosti v ČR. Než jsme mohli vejít do PS PČR, museli jsme projít odbavením přes bezpečnostní kontrolu. Nejzajímavější částí byla sama mimořádná schůze PS PČR, kde si studenti poslechli obhajobu premiéra a ministra dopravy a jim byl v opozici místopředseda hnutí ANO, pan Havlíček, místopředsedkyně strany ANO, paní Alena Schillerová a předseda SPD Tomio Okamura. Schůzi jsme sledovali z galerie poslanecké sněmovny. Poté naše prohlídka pokračovala do tiskového střediska, kde se setkávají poslanci s novináři. Zde jsme naši exkurzi ukončili a přesunuli jsme se se studenty do Valdštejnské zahrady, kterou jsme si prohlédli za krásného jarního počasí.

Výlet jsme si se studenty užili a večer jsme se unavení a nabiti novými dojmy vrátili do Světlé n. S.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace