Projekt ŽĎÁR NAD SÁZAVOU A ZELENÁ HORA

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
08.12.2010 10:11
Poslední úprava:
 
před 13 lety

Studenti I. G a studenti dějepisného semináře IV. G našeho gymnázia připravili společný projekt k dějinám písma a knihy na našem území.

Dne 30. září 2010 vyrazila celá skupina do města Žďár nad Sázavou. Pěšky se studenti přesunuli do areálu zámku a bývalého cisterciáckého kláštera, kde nejprve absolvovali s průvodkyní prohlídku areálu – viděli konventní kostel přestavěný Santinim, kapli Panny Marie, sbírku barokního umění a výstavu Pocta Santinimu. Poté navštívili Muzeum knihy, kde byli rozděleni na skupiny a podle pracovních listů procházeli expozicí a řešili zadané úkoly. Odpoledne vystoupili k poutnímu kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře a absolvovali poslední výklad průvodkyně. 
Hlavní část práce čekala studenty až po návratu do školy. S pomocí svých poznámek připravili referáty a powerpointové prezentace jednak k dějinám písma, jednak k samotnému areálu a jeho tvůrcům. Protože areál Zelené hory je na seznamu památek UNESCO, věnovali se i této problematice.
Výsledkem společné práce je dokument spojující učivo literatury, dějepisu a výtvarné výchovy, který je v digitální podobě k dispozici jak vyučujícím, tak i studentům zajímajícím se o významné památky kultury na našem území.

                                                                                                                Mgr. Lenka Zadinová, garant  projektu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace