Projekt STOP NÁSILÍ

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
08.12.2010 11:23
Poslední úprava:
 
před 13 lety

Dne 16. listopadu 2010 vyjeli studenti II. G do Prahy a večer zhlédli v RockCafé hru současného francouzského spisovatele alžírského původu Mohameda Kacimiho s názvem Svatá země.

Děj je jednoduchý: V obleženém městě se dívka Imán stará o zraněného kocoura Ježíše, kterému cizí voják zlomil packu, když mu kocour skočil na tank. Kolem vybuchují bomby, padají domy, umírají lidé – ale nikoho to už nezajímá… Nevíme sice, kde se Svatá země odehrává, a i když je příliš zjevné, že jde o okupovaná pásma Gazy, není to důležité.
Studenti si položili otázku:
Proč bychom se my tady v Evropě měli zabývat válkou, která je od nás vzdálená, co s ní máme společného? Jak moc se nás dotýkají konflikty z více či méně vzdálených zemí, z nichž vidíme jen barevné fotografie v novinách?
Na základě takto formulovaného problému nyní vznikly během listopadu literární práce inspirované představením. Po jejich dokončení teď studenti budou dotvářet ještě výtvarné práce – obrázky;, koláže, montáže. Celý projekt bude uzavřen na počátku ledna prezentací v prostorách školy.

 

                                                                                                                     Mgr. Lenka Zadinová 

 

 

Ilustrační foto (převzato www.rockcafe.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace