Co čeká studenty prvního ročníku v průběhu školního roku?

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
08.02.2011 14:37
Poslední úprava:
 
před 11 lety

Blíží se doba, kdy se žáci devátých tříd rozhodují o svém budoucím studiu,. Pokládáme za vhodné zde nastínit, co čeká ty, kteří si vybrali či vyberou naši školu. Kromě standardní gymnaziální výuky a studentského života je čeká i mnoho mimoškolních aktivit. Vezměme to ale popořadě.


     1. září 2013 se žáci společně setkají ve své nově vymalované a nadstandardně vybavené třídě. Pro každou dvojici se připravuje notebook, který škola propůjčuje svým žákům zdarma po celou dobu studia. Noví gymnazisté se seznámí se svým třídním učitelem, rozvrhem pro školní rok a dalšími organizačními záležitostmi.

     Protože naše škola klade velký důraz na rodinnou atmosféru a osobní přístup, žáci prvního ročníku budou mít možnost se vzájemně poznat na úvodním adaptačním kurzu, pořádaném v průběhu prvního týdne nového školního roku ve školním areálu na Lipnici na Sázavou. Žáci si hradí pouze celodenní stravné. Kolektiv čeká nejen vzájemné seznamování, ale i spousta sportovních a poznávacích aktivit. V rámci adaptačního kurzu je rovněž plánované seznámení s další členy pedagogického sboru.

     V průběhu školního roku na gymnazisty čeká nejen běžná standardní výuka, ale mají možnost účastnit se i řady akcí pořádaných naší školou. Ty zahrnují například vědomostní soutěže, přednášky, exkurze, výlety za kulturou, sportovní a volnočasové aktivity. Žáci mohou využít i nabídku nepovinných předmětů a kroužků organizovaných a nabízených školou.

     V prvním ročníku také probíhá lyžařský výcvikový kurz, s jehož obsahem a cenovou nabídkou budou žáci včas seznámeni.Výcvikový kurz pomáhá nejen rozvíjet sportovní dovednosti účastníků, ale přináší také spoustu neopakovatelných zážitků.
   
     Konec školního roku si třída zpříjemní školním výletem dle svého výběru.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace