Gymnazisté v Praze - poznávací zájezd pro studenty I. a III.G

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
09.04.2011 00:00
Poslední úprava:
 
před 13 lety

V pátek 11. 3. 2011 vyrazilo 33 studentů gymnaziálních tříd na celodenní poznávací zájezd do Prahy, který dopoledním programem doplnil výuku biologie, návštěvou divadelního představení přispěl k výuce hudební výchovy a také umožnil studentům nahlédnout do zákulisí fungování velké dopravní firmy – letiště Praha Ruzyně.

Jak je vidět z následujících obrázků – program byl poměrně nabitý, ale pestrý. Každý student v něm jistě našel něco, co ho zaujalo.

Naprostá většina studentů zvládla celý den v tempu a s úsměvem, jen někteří prváčci měli trošku problémy. Několik z nich totiž neuposlechlo pokyny a nevybavilo se dostatečně proviantem, tudíž část dne trávilo nedobrovolným půstem.

 

 

Studenti I.G si v unikátním trojdílném skleníku Fata Morgana Botanické zahrady hlavního města Prahy během dopoledne doplňovali výuku botaniky. V první části je průvodkyně seznamuje se suchomilnou vegetací aridních (suchých) tropů a subtropů. 

 

 

Během půl hodiny svého času se tak studenti ocitli mezi květinami Madagaskaru, poté Mexika a na závěr polopouštního výletu si zaskočili na africký kontinent. 

 

 

Po průchodu podzemní štolou se otevřel svět teplých a vlhkých tropických pralesů. Flóru Jižní Ameriky střídala vegetace Austrálie a Oceánie a hlas průvodkyně doprovázelo šumění vodopádu. 

 

 

Studenty III.G čekalo dopoledne v zajetí antropologie v prostorách Hrdličkova muzea na půdě PřF UK. Fotografie zachytila Veroniku, Magdu a Soňu, kterak zkoumají poranění na kostře gorilího samce.

 

 

 Tady nejde o spartakiádu, ani o projev neúcty k lektorce, nýbrž o frenologický průzkum našich lebek.

 

 

Je 14 hodin a my se seznamujeme s prostorovou dispozicí letiště Praha Ruzyně.

 

 

Posloucháme, jak vypadá odbavení cestujících a zavazadel. Čeká nás první velká atrakce – průchod přes bezpečnostní kontrolu… 

 

 

Prohlídku letištních prostor jsme absolvovali z paluby letištního autobusu.

 

 

Ryze české geniální řešení, kterak nová velká letadla nacpat do starých malých  hangárů. Inu, kreativita našemu národu opravdu nechybí.

 

 

Největší letadlo, které v Praze přistává – činské nákladní Jumbo. 

 

 

Letadlo odlétá a naše skupina se musí „přízemně“ přemístit do centra Prahy. Čeká nás poslední bod programu – návštěva muzikálu Baron Prášil v divadle Hybernia. 


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace