Projekt POZNÁVÁME REGION

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
01.06.2011 10:20
Poslední úprava:
 
před 13 lety

Ve čtvrtek 26. 5. 2011 vyrazila třída I. G naší školy na další poznávací akci v rámci čtyřletého projektu POZNÁVÁME REGION. Po podzimní cestě do Žďáru nad Sázavou se cílem stalo tentokrát krajské město Jihlava.

Vyjeli jsme ráno po osmé hodině ze Světlé a za hodinku jsme vystupovali v Jihlavě. Počasí bylo nádherné, proto jsme do místní ZOO vyrazili pěšky. Bylo se opravdu na co dívat, ale největší zájem patřil krmení koz a potom i krmení samotného žactva. V 11 hodin mohli vytrvalci vidět ještě zajímavou ukázku výcviku dravých ptáků, pak se ale většina skupiny přesunula na krátkou relaxaci do CITI PARKU.
Odpoledne jsme se sešli v centru poslechnout si krátkou přednášku o historii města a navštívili s průvodcem jihlavské podzemí. Celou akci jsme uzavřeli posezením v cukrárně u zmrzliny a pak hurá opět na vlak a domů.

Exkurze doplnila výuku dějepisu a biologie praktickými poznatky získanými přímo v terénu. Výstupem z akce budou prezentace v POWERPOINTU, které připraví jednotlivé pracovní týmy na téma:
Jihlava za Přemyslovců a Lucemburků
Jihlava v období novověku
Historické centrum a památky města
Jihlavské podzemí
Jihlavská ZOO a její současnost
Výstupy budou prezentovány na webových stránkách školy.

 

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace