S letohradským gymnáziem na Sázavě

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
13.06.2011 11:07
Poslední úprava:
 
před 12 lety

Našemu gymnáziu se letos na jaře podařilo navázat partnerskou spolupráci s Letohradským soukromým gymnáziem. Klíčovým prvkem tohoto partnerství je společná realizace především volnočasových a outdoorových aktivit. 

První společnou akcí obou škol bylo splutí části Sázavy v oblasti Svořidel. Příjezd našich přátel z Letohradu by ve středu v podvečer okořeněn intenzivní bouřkou s přívalovým deštěm. Jakožto zkušení táborníci vše zvládli a tak nic nebránilo tomu, aby skupinka devíti studentů ze Světlé vyrazila ve čtvrtek ráno na Svořidla poznat nové přátele. 
Po příchodu na tábořiště jsme se vzájemně seznámili a domluvili se na programu celého dne. Bohužel světelští byli poněkud limitováni časem, neboť nás v pátek čekala pomoc při slavnostním zápisu nových studentů. 
Po společné snídani a na ohni připraveném čaji jsme se rozdělili do skupin a podle zkušenosti také do lodí. Ti, kteří se na vodě uměli pohybovat, jeli na pozici zadáka, ti nezkušení obsadili místo háčka. Poté nezbývalo, než pěšky vyrazit proti proudu řeky do Smrčné, kde bylo naše výchozí místo pro splutí řeky až do Stvořidel. 
Zde nás čekala příprava lodí – jeli jsme na nafukovacích Barakách z Gumotexu. Museli jsme namontovat sedáky, upínací pásy a samozřejmě lodě řádně nahustit. Po slabé hodince přípravy následovala instruktáž. Zde se každý pečlivě seznámil s bezpečností pohybu na vodě, ukázali jsme si základní ovládání lodě na klidné hladině řeky a poté už nic nebránilo nasednutí posádek a vyplutí na Sázavu. 
Jako správní a slušně vychovaní vodáci jsme nejprve řeku pozdravili a poté s úsměvem v tváři vyrazili vstříc zážitkům. Vzhledem k dešti s předchozího večera bylo v řece dost vody, byť poněkud kalné a tak splutí poměrně členitého úseku řeky mezi Smrčnou a Stvořidly bylo bez komplikací. Čas utíkal velmi rychle a všichni se divili, že už jsou najednou u tábořiště, kde čekala druhá skupina na vystřídání. 
Pro světelské nastal čas loučení s novými známými, ale obohaceni novými zážitky jsme věděli, že tato akce nebyla poslední. Vždyť jsme společně dojednali přechod Nízkých Tater v říjnu 2011 a předjednali výjezd světelských gymnazistů do Letohradu na cyklisticko-in-linově-poznávací kurz v jarních měsících 2012. Už se všichni těšíme!

 

Přátelům z Letohradu moc děkujeme za možnost využít jejich lodí. 

 

 

Katka spolu s letohradským kolegou Markem šroubují sedáky

 


Ivoš se Štěpánem hustí a hustí 

 

 

Kolegyně Ivanka při základní instruktáži

 

 

Společně zdravíme Sázavu 

 

 

Nepřekonatelná dvojice bavičů Ivoš a Štěpán, na téhle lodi dobrá nálada nechyběla

 

 

Petr na pozici háčka, za ním ve stejné roli Martina 

 

 

Jak rád jsem vyměnil papírování v kanceláři za pozici zadáka…

 

 

Martin s kolegyní Ivankou uprostřed Svořidel

 

 

Společně soulodíme

 

 

Kluci se chladné a kalné vody nemohli nabažit, absorbovali ji každým pórem těla 

 

Foto: Ondřej Doktor 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace