Výtvarný kurz pro žáky ze ZŠ Pelhřimov - Pražská

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
21.06.2011 11:57
Poslední úprava:
 
před 13 lety

  Ve dnech 23. – 25. 6. 2011 se uskutečnil výtvarný kurz pro žáky ze ZŠ Pražská v Pelhřimově, který byl zaměřen převážně na keramiku.

Skupina byla většinou vytvořena z žáků 7. – 9. ročníků. Tato akce byla dotována ze sociálních fondů Evropské unie. Kurz se konal v prostorách Akademie – VOŠ, Gymn. a SOŠUP ve Světlé nad Sázavou. Žáci se svým pedagogickým dozorem byli ubytováni na odloučeném pracovišti této školy v Kamenosochařském středisku na Lipnici nad Sázavou.

Celý program otevřela prohlídka kamenických, kamenosochařských a kovářských dílen. Následovala prohlídka sochařských děl v lipnických lomech – Bretschneiderova ucha, Zlatých očí a Úst pravdy. V pozdním odpoledni a v podvečer se žáci věnovali své výtvarné činnosti, především tvorbě keramických objektů.

Úterní den byl věnován prohlídce světelské uměleckoprůmyslové akademie. Po prohlídce se žáci rozdělili do dvou skupin a vystřídali se ve dvou výtvarných ateliérech, a to v ateliéru malby skla a v keramickém ateliéru. V ateliéru malby skla si nazdobili skleničku, v keramickém ateliéru se žáci seznámili s výrobou keramického šperku a se základy točení na hrnčířském kruhu. Stravování měli žáci zajištěné ve školní jídelně. Odpoledne následovala prohlídka města a občerstvení v místních cukrárnách. V pozdním odpoledni se navrátili linkovým autobusem na Lipnici, kde ještě absolvovali prohlídku hradu. Po návratu do střediska se opět věnovali své výtvarné činnosti. Večer se uskutečnil naplánovaný táborák, kde si mohli upéct uzeninu nebo jiné pochutiny.

Středa byla zasvěcena dokončení výtvarných prací. Ze Světlé jim byli přivezeny jejich malované a keramické výrobky, které si odvezli do své školy a vypálili ve vlastní peci.

Žáci i paní učitelky byly s kurzem a jeho programem dle svých slov a následné zpětné vazby velice spokojení a někteří dokonce nadšení. Mnozí z těchto žáků se rozhodli, že půjdou na tuto školu v budoucnu studovat. Samozřejmě, že již dnes, se na ně světelská uměleckoprůmyslová akademie velmi těší.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace