Sportovně-turistický kurs Lipnice n/S 13. - 17. 6. 2011

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
28.06.2011 13:49
Poslední úprava:
 
před 11 lety

 

Když jsme se v pondělí 13. června sešli i s našimi kantory u školy, naskládali veškeré batohy a tašky do auta, s úsměvem jsme nasedli na kola a odjeli na naše tábořiště, kterým byl areál v Lipnici nad Sázavou. Po náročném příjezdu na ubytovnu nám lehce spadli naše radostné úsměvy. Sbor kantorů, který nás po celý týden cykloturistického kursu doprovázel, byl tvořen. Mgr. Janem Krajíčkem, který jakožto nadšený sportovec stál pohotovostně v čele celého výletu, další sportovní pedagogové byli, Mgr Leoš Poříz, Mgr. Martin Kubín a jako dívčí podpora Mgr. Bohdana Bencová. Po ubytování jsme byli seznámeni a mírně zahlceni veškerými informacemi. Po obědě někteří nasedli na kola a vyrazili na cestu pod vedením p. Krajíčka, p. Kubína a pí Bencové, ostatní obuli pohodlné tenisky a dali se na výšlap po krásné lipnické krajině spolu s p. Pořízem.
  Na každý výjezd i výšlap jsme si naplánovali záchytné místo, kde jsme se i s „pěšákama“ sešli, chvíli poseděli a „ponadávali“ na kantory, kteří nás nešetřili. Druhého dne, v úterý, na nás byl přichystaný velmi perný den, a to díky tomu, že i přes naše namožené pozadí na nás čekali dva výjezdy. Třetí a čtvrtý den jsme měli  trochu volnější. Výjezd nás čekal sice pouze ráno, ale ani odpoledne nezůstalo bez sportovního ducha. Naši kantoři opět nezklamali a měli pro nás připravené po dobu středečního a čtvrtečního odpoledne tzv. Sportovní ,,víceboj,,. Soutěžilo se ve dvojicích a v následujících disciplinách: volejbal, hod granátem (který měla na starost p. Bencová a velice si to užívala), petangue, ping-pong, a střílení florbalovou hokejkou na bránu, ve které stál jeden z protihráčů. Vyvrcholení čtvrtečního večera bylo vyhlášení vítězů, kde 1. místo obsadil tým ,,Hrušek,, (Michaela Kubátová a Marcela Pincová), 2. místo ,,Divočáci,, (Petr Lacina a Zuzana Prášková) a krásné, sice nejnižší na stupni vítězů, 3. místo si zasloužil tým ,,Pogo pes,, (Sabina Šebková a Jan Chrt). Po vyhlášení a gratulaci nastal námi tolik chtěný poslední večer.
  Večer, který, jak je zvykem, představoval volnou zábavu pro všechny ,,účastníky zájezdu,, což znamenalo velký večírek, který však proběhl bez jakékoliv újmy na zdraví a jiných potíží, se kterými jsme mimochodem po celý týden neměli co dočinění. Po tomto báječném večírku jsme si po sobě uklidili nepořádek a pokoje, následovala snídaně, která se skládala z párků a chleba, z čehož někteří jedinci radost opravdu neměli. Dále již následoval očekávaný odjezd zpět do Světlé nad Sázavou, samozřejmě na kolech a ,,pěšáci,, po svých utahaných nohách. U školy si každý rozebral své batohy a tašky a většina zúčastněných odkráčela do svých postelí dohnat spánek. Z celého kurzu máme dobrý pocit a to nejen kvůli mírně nucenému pohybu, ale i kvůli novým přátelským vztahům, které se nám povedlo navázat nejen se žáky, ale i s kantory.

 

Za III. S Sabina Šebková

 

 

 

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace