Livia Klausová zakončila sympozium „Mladí sochaři Zlaté uličce“

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
30.09.2011 09:54
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Manželka prezidenta republiky Livia Klausová v pátek dne 23. září 2011 v 11.00 hodin v Míčovně Pražského hradu zakončila sochařské symposium s názvem „Mladí sochaři Zlaté uličce“.

Sympózium, kterému manželka prezidenta udělila záštitu, buduje mezi mladými kameníky a kamenosochaři zájem o Pražský hrad s cílem získat je k pozdější spolupráci při konzervaci a restaurování jeho rozsáhlých kamenických a sochařských památek.

V rámci týdenního sympozia vytvořili sochaři  – studenti Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou v Královské zahradě Pražského hradu tři postavy, jejichž životní příběhy byly spjaty se Zlatou uličkou. Vzhledem k tomu, že konečné téma soch se oproti původnímu záměru poněkud změnilo, měli mladí sochaři napilno a pracovali i při umělém osvětlení dlouho do noci. Původní Střevíc a Klobouk  nahradili Zajatý šlechtic a  Alchymista. Na páteční vernisáž ale bylo vše hotovo a mladí sochaři se mohli převléknout do společenského oděvu a užít si chvilky slávy. Ocenění získal z rukou paní Livia Klausové Kryštof Karen se svým dílem Zajatý šlechtic. Studenti i ostatní účastníci vernisáže byli mile překvapeni zájmem a vstřícností první dámy.

Všechny sochy budou od listopadu 2011 vystaveny na terase u věže Daliborky na konci Zlaté uličky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace