Ochutnávka muzikoterapie

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
07.10.2011 09:05
Poslední úprava:
 
před 12 lety

Ve čtvrtek 6. 10. 2011 v dopoledních hodinách si mohly vybrané třídy naší školy prakticky vyzkoušet, co se skrývá pod slovem muzikoterapie. Žáci vybaveni karimatkami a spacáky zaplnili plochu tělocvičny a pak se před ně postavila drobná milá paní Svatava a začala lekci. Nejprve vysvětlila, o jakou terapii, tedy léčebnou metodu jde, kde a jak se dá využít.
     Pak počkala, až se každý pohodlně uhnízdí ve svém pelíšku, a začala s praktickou lekcí. Nejdřív nás ukolébala tóny fujary a flétny, pak různými chřestítky, ozvaly se tóny brumle, které vystřídal velmi intenzívní buben a po něm zklidňující tibetské mísy, nechybělo ani exotické australské didgeridoo. Některé hudební nástroje doprovodila terapeutka i bezeslovným zpěvem. Celou krásnou lekci pak zakončila lidová píseň – ale po doznění posledního tónu dál ovládalo tělocvičnu ticho, protože nikdo nechtěl otevřít oči a vrátit se do reality.
     V poslední části pak nás lektorka znovu provedla škálou použitých nástrojů, představila je slovem i ukázkou hry a zodpověděla i dotazy přítomných. Krásná relaxace!

 

 

Fujary, chřestítka, brumle, tibetské mísy, didgeridoo a další nástroje nachystané na lekci muzikoterapie

 

 

Studenti očekávající nové podnětné zážitky

 

 

Lektorka paní Svatava při úvodní přednášce o muzikoterapii 

 

 

V tělocvičně je absolutní klid, lektorka začíná terapii a už ani fotograf svou prací neruší 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace