HUDEBNÍ MEETING POINT

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
21.10.2011 11:33
Poslední úprava:
 
před 13 lety

Pondělní ráno 10. října 2011 nevedlo studenty hudební výchovy I a II. ročníku gymnaziálních tříd do budovy školy k řece Sázavě, nýbrž na světelské vlakové nádraží. Cílem jejich dnešního putování byla novorenesanční budova Rudolfina na břehu jiné české řeky – Vltavy. Zde v proslulé Dvořákově síni se během dopoledne konal školní edukativní program České filharmonie Hudební meeting point. Zmíněný cyklus čtyř akcí tento den začínal svým prvním koncertem. 
     Název Hudba vážně a nevážně aneb Setkání baroka s evergreeny 20. století je výstižným shrnutím tématu koncertu. První polovina programu byla věnována starým mistrům klasické hudby období baroka a klasicismu, část druhá byla zasvěcena melodiím napříč žánry 20. století – především pak jazzu.
     Studenti měli možnost poslechnout si nejrůznější typy skladeb v podání dvou významných juniorských hudebních těles: Smyčcového orchestru Pražské konzervatoře a Smyčcového orchestru Konzervatoře Jaroslava Ježka.
     Nádherná architektura, výborná akustika koncertního sálu, dobře sestavený líbivý program i výkony účinkujících byly jistě silným zážitkem, na který se hned tak nezapomíná.

 

 

Cesta vlakem asi nebyla nejpohodlnějším možným způsobem dopravy, obzvláště ráno ještě za tmy, ale zato byla určitě veselá. 

 

 

Ztraceni ve velikosti ranního poloprázdného Staroměstského náměstí.



 Náš cíl – Rudolfinum – na dohled.

 

 

 Interiéry nejvýznamnější české koncertní scény jsou skutečně nádherné. A my jsme měli to štěstí, že jsme dorazili mezi prvními. Viděli jsme tedy vše a bez lidí.

 

 

Studenti světelského gymnázia právě prozkoumávají výzdobu chodeb poblíž Kubelíkovy síně. 

 

 

Zasedli jsme do prozatím poloprázdného hlediště a čekáme na první tóny „Vodní hudby“ Georga Philippa Telemanna. Pro většinu to bude první setkání s klasickou hudbou v prostředí koncertní síně. 

 

 

Program se chýlí ke konci. Na pódiiu právě „swinguje“ Smyčcový orchestr Konzervatoře Jaroslava Ježka. 


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace