Mezinárodní projekt KROKUS v naší škole

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
08.11.2011 07:57
Poslední úprava:
 
před 13 lety

Projekt Krokus je určený mladým lidem v rozmezí 11 – 18 let a každoročně se do něj zapojují stovky škol po celém světě. Nápad se zrodil v jedné irské škole a následně v Irsku vznikla organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI). Tato organizace poskytuje přihlášeným školám cibulky žlutých krokusů, které žáci zasadí ve svých třídách.

Žluté krokusy připomínají jeden a půl milionu židovských dětí a tisíce dalších dětí, které zahynuly v průběhu války. Žlutá barva symbolizuje žlutou Davidovu hvězdu, kterou museli Židé nosit na svém oblečení.

Cibulky se vysazují na podzim a vykvetou koncem ledna, když se blíží Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. leden). Během této doby probíhají i další doprovodné akce – besedy, promítání filmů apod.

Naše škola se letos zapojuje poprvé. Základem týmu jsou žáci II. G, projekt je však otevřen všem našim studentům. Oficiálně jsme jej zahájili ve středu 2. listopadu 2011 výsadbou cibulek do květináčů. Účastníci už v minulém měsíci vytvářeli slovní asociace na téma HOLOCAUST, čeká nás návštěva Židovského muzea v Praze, beseda v místní knihovně o knihách s danou tematikou, v příštím roce nabídneme studentům dvoudenní exkurzi do Osvětimi. Budeme si také promítat vybrané filmy ze školní databáze. O všech akcích budeme dále informovat na školním webu.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace