Poznávací zájezd do Francie aneb Jak to všechno proběhlo

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
30.04.2009 14:14
Poslední úprava:
 
před 15 lety

Skupina vyjela ze Světlé ve čtvrtek odpoledne a v pátek před devátou hodinou jsme dorazili do Paříže. Po vyčerpávající noci začal neméně vyčerpávající program prvního dne../images/LZ.jpg

Hlavní organizátorka akce, Mgr. Lenka Zadinová v kolektivu děvčat své třídy


Dlouhou pěší túru jsme zahájili u renesanční radnice a postupně jsme si prohlédli Justiční palác, katedrálu Notre-Dame, Fórum Les Halles, kostel sv. Eustacha, Centre Geogre Pompidou, budovy Louvru a vstupní skleněnou pyramidu, pak Invalidovnu, Martova pole, Trocadéro a první den jsme zakončili pohledem na Paříž z Eiffelovky věže. Kdo zná Paříž, umí si představit, kolik kilometrů jsme prošli.


./images/Eiffel.jpg

Cestou k Eiffelovce


./images/Louvre.jpg

 

Skupina studentů v Louvre

 V sobotu jsme odjeli do Versailles, společně jsme prošli zahrady a parky a zájemci i areál paláce. Po poledni jsme se přesunuli zpět do města, do nejmodernější čtvrti La Défence. Poté jsme přejeli na Montmartre k bazilice Sacré Coeur; po její prohlídce si mohli studenti projít uličky v okolí plné malířů; mnozí se také nechali portrétovat.

V neděli jsme zahájili program dopolední návštěvou Musée d’Orsay. Pak jsme zařadili návštěvu hřbitova Père-Lachaise, kde spočívá řada významných umělců. Studenti hledali známé spisovatele, zpěváky a umělce a měli možnost vidět sekci věnovanou obětem druhé světové války. Po návratu do centra měli studenti volno, aby se prohlédli Champs Elysées a večer u Vítězného oblouku zhlédli i ceremoniál kladení věnců, který tam každý večer provádějí váleční veteráni. Pak už jsme se přesunuli k Seině a hodinovou plavbou jsme uzavřeli celý program. Zpáteční cesta do ČR uběhla velmi rychle, protože noční provoz nebyl hustý, a v pondělí po obědě už jsme studenty předali čekajícím rodičům.


./images/Seina.jpg

Západ slunce nad Seinou
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace