Odborná exkurze v Drážďanech

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
21.11.2011 13:55
Poslední úprava:
 
před 12 lety

  Dne 8. listopadu 2011 byla uspořádána odborná exkurze v rámci předmětů dějiny výtvarné kultury a dějepis do saských Drážďan.

Náplní byla prohlídka historických a zrekonstruovaných památek a návštěva obrazárny starých mistrů v galerii zámku Zwingeru. Obrazárna má mnoho velmi vzácných památek významných mistrů z různých historických období, k nejvýznamnějším patří například Lucas Cranach, Rembrandt Harmenszoon van Rijn, Peter Paul Rubens a další. Nejvzácnější perlou obrazárny pak je Sixtinská Madonna od italského renesančního umělce Raffaella Santiho. Prohlídka starého města byla velmi plodná, ale i náročná. Město je velmi architektonicky zajímavé, i když stále ještě nese známky bombardování z konce 2. světové války. Na závěr exkurze byl krátký, přibližně hodinový, rozchod v nákupním centru.

S potěšením musíme konstatovat, že se celá akce vydařila i díky velmi příjemnému počasí a perfektního zajištění od zvolené cestovní kanceláře Voma z Třebíče.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace