Předvánoční Praha

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
13.12.2011 13:48
Poslední úprava:
 
před 13 lety

8.1 2.2011 nav­štívila naše 4.G Prahu. V plánu byla návštěva expozice Národního muzea Vynálezci a vynálezy, která přibližuje návštěvníkům více než 20 vynálezců a jejich díla světového či evropského významu. Vynálezy z mnoha různých oborů lidské činnosti např.  techniky, lékařství, zemědělství, biologie, chemie, ale i humanitních věd studenty zaujaly, protože jim byly podány poutavou a  zajímavou formou. Nejvíce je však zaujal Dětský ateliér se stavebnicí Merkur a dalšími hračkami, pro ně již historickými.

Po odpoledním volném programu jsme se přeladili na slavnostní notu, provedli potřebné úpravy svého exteriéru a vstoupili jsme do Národního divadla. Těšili jsme se na představení Shakespearova Krále Leara. Že je uváděné nastudování pojato moderně, jsme všichni předem věděli, ale přesto jsme o přestávce měli na tvářích rozpačitý výraz. Obsazení a výkony herců byly úžasné, ale představení samo bylo minimálně hodně zvláštní. A možná právě proto vznikaly při zpáteční cestě živé diskuze. Ale den v předvánoční Praze jsme si užili, načerpali jsme nové vědomosti a zážitky. Cíl zájezdu do Prahy byl splněn. 

 

 


 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace