Zimní výstup na Králický Sněžník

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
02.01.2012 08:57
Poslední úprava:
 
před 12 lety

 28. 12. 2012 jsme se společně s partou studentů a dvěma kantory našeho partnerského gymnázia Letohrad zúčastnili zimního výstupu na Králický Sněžník. 

Světelská skupina vyrazila ve středu brzy ráno (již o půl šesté) expediční dodávkou, kterou poskytl pan ředitel (děkujeme). Sraz obou skupin byl v půl deváté ráno na zadním parkovišti na Dolní Moravě.

Svěží a natěšení jsme krátce před devátou vyrazili směr Králický Sněžník. Cesta byla příjemná, počasí vcelku obstojné (nepršelo, ani nesněžilo, zato bylo dost zataženo) a tak výstup ubíhal v pohodě. Nad hranicí lesa jsme se dostali do oblačnosti a přidal se i poměrně nepříjemný vítr.

Cestou jsme si prohlédli pramen Moravy a poté zbývalo posledních pár set metrů k vrcholu. Měli jsme štěstí, že chvílemi se oblačnost protrhla a my tak viděli nejen do Polska, ale podařilo se spatřit i vrchol Pradědu.

Shrnuto, podtrženo, byla to dost dobrá akce, která zpestřila vánoční prázdniny. Poděkování letí do Letohradu kolegovi Márovi Machačnému za její organizaci, Máro, bylo to super!

 

Fotogalerie:

 

 

Sraz výpravy byl na parkovišti na Dolní Moravě, v pozadí světelské červené expediční vozidlo 

 

 

První část výstupu vede lesní pěšinou, která byla naštěstí prošlápnuta 

 

 

Skupina účastníků výstupu u slůněte 

 

 

Tak toto je pramen Moravy

 

 

A jsme téměř na vrcholu

 

 

Místy se oblačnost trhá a my vidíme do Polska 

 

 

Kochání se a svačina na vrcholu

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace